Bi Lokma “Mama’s Kitchen” – Kaş

bi lokma kaş

Bi Lokma Mama’s Kitchen bizim Kaş’a varınca gittiğimiz ilk mekandı. Öğleye doğru geldiğimiz için otelin kahvaltısını kaçırmıştık ve karnımız çok açtı. Biz de internetten okuduğumuz yorumlar sayesinde Bi Lokma’da kahvaltı yapmaya karar verdik.

Bi Lokma, Kaş’ta minik, kendi halinde, güzel manzaralı bir mekan. Sahibi 2000 yılında gelip Kaş’ı çok beğenmiş ve burada bir restaurant açmaya karar vermiş. Ne iyi etmiş. Biz gittiğimizde daha sezon başlamamış sayılırdı bu yüzden boş yer bulduk hemen. Fakat sezon başladığında burada ne gündüz ne de gece yer bulmak sorun oluyormuş. Bu yüzden gitmeden önce sıra beklemek istemiyorsanız rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Rezervasyon için telefon numarasını aşağıda bulabilirsiniz.

bi lokma kahvaltı

Kahvaltıyı tek kişilik söyledik. Kahvaltı fiyatı kişi başı 21 TL, sınırsız çay var. Çayınızı sanki kendi bahçenizde kahvaltı yaparmışsınız gibi gidip kendiniz dolduruyorsunuz. Bi Lokma’nın bu özelliğini çok sevdik. Çalışanları da mekan da çok samimi ve cana yakın. Sanki kendi balkonunuzda kahvaltı yapıyormuş gibi hissediyorsunuz. Kahvaltı tek kişilik olduğu için yanına da Bi Lokma’nın meşhur Anne Böreğinden söyledik.

Bi Lokma kahvaltısı bize oldukça yeterli geldi. Tek kişilik olmasına karşın ikimizi de doyurdu ama siz çok acıktıysanız iki kişilik kahvaltı söylemenizi öneririz. Sunum ve manzarayla birleşince aklımızdan çıkmayacak bir kahvaltı yapmış olduk. Kahvaltıyla birlikte gelen her şeyin lezzeti tam yerindeydi. Kendilerinin de söylediği gibi anne eli değmiş gibiydi.

Duyduklarımıza göre Bi Lokma’ya akşam da uğramak gerekiyormuş. Mezeleri ve yemekleri de oldukça lezzetliymiş. Ama biz vaktimiz kısıtlı olduğu için akşam uğrayamadık. Sizin vaktiniz varsa bizim yerimize de mezelerinin tadına bakarsınız. Ayrıca mantısı da meşhurmuş. Çalışma saatleri hafta içi ve hafta sonu sabah 8’den akşam 12’ye kadar.

bi lokma anne böreği

Kahvaltı geldikten bir iki dakika sonra da Anne Böreğimiz geldi. Tek kelimeyle mükemmeldi. Sadece bu böreği yemek için bile Bi Lokma’ya gelebilirsiniz. Tadına baktığınız anda yanılmadığımızı anlayacaksınız. Dışı çıtır kızartılmış, içinde ise peynir, kıyma, otlar ve sosu var. Tadı hala damağımızda kaldı. Kaş’a bir daha gidersek eğer Bi Lokma’da tekrardan Anne Böreği yemek için sabırsızlanıyoruz.

Gelelim fiyatlarına. Yukarıda gördüğünüz tüm kahvaltı, Anne Böreği ve portakal suyu için 54 TL hesap ödedik. Buradan dolu ve mutlu bir mideyle kalktığımızı düşünürsek fiyatı uygun. Kaş’a gelirseniz mutlaka bir gününüzü Bi Lokma’ya ayırın deriz.

Nasıl Gidilir?

Bi Lokma Mama’s Kitchen Kaş’ta, Hükümet Caddesinde bulunmakta. Kaş’taki Atatürk Heykelinden denizi sağ tarafınıza alıp yokuş yukarı giden sahil yolundan gidin. Sol tarafta Bi Lokma’yı göreceksiniz. Yakınlarında Deja Vu, Ayı Bar var. Buradan da çıkartabilirsiniz. En olmadı yardımsever Kaş halkına danışarak da kolayca bulabilirsiniz.

Adres: Hükümet Cad. No:2, Kaş, Antalya

Telefon: +90 (242) 836 39 42

Arama Kelimeleri: kaşta nereye gidilir, kaştaki mekanlar, kaşta güzel neresi var, kaşta gidilecek yerler, kaşın nesi güzel, kaşta neresi, kaşta nereye, bi lokma kaş, bi lokma nerde, bi lokma fiyatlar, bi lokma kahvaltı, bi lokma meze, bi lokma mezeler, bi lokma yemek, kaş yemek, kaşta yemek yenecek yerler, bi lokma menü, bi lokma zomato, bi lokma foursquare, bi lokma restaurant, bi lokma mantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir