Coffee Craft Town – Ümitköy

Merhaba! Bir kahve tutkunu olarak sizi yine 3. Dalga Kahvecilerden biri ile tanıştıracağız. Yaklaşık on dakikadır nereden başlasam yazıya diye düşünüyorum. Her bir noktaya değinmek istiyorum çünkü Coffee Craft Town ile ilgili. Daha kapıdan içeriye girmeden sapsarı, sıcacık bir duvar karşılıyor bizi. İstemsizce mutlu oluyoruz, yüzümüzü gülümseme alıyor. Pozitiflik daha kapıdan başlıyor anlayacağınız. Önce kendimize meşhur sarı duvar kenarından bir masa seçiyoruz. Kahvelerimizi seçerken daha önceden Coffee Carnaval sayesinde tanıştığımız Mustafa Bey karşılıyor bizi. Mekan üzerine sohbet ederken sahiplerinden Selin Hanım ile de sonunda tanışıyoruz. Kendisi bu mekanın hayalleri ile çalışmakta olan bir mimarmış. Ve sonunda ortağı ile birlikte hayallerindeki bu mekana sahip oluyorlar. Mekan tasarım konusunda o kadar iyi, her şey öylesine güzel düşünülüp dekore edilmiş ki Selin Hanım’ın ellerinin değdiği belli. Her köşede sizi içine çeken ayrıntılar gizli. Üstelik yaz günlerinde öyle güzel fikirlerle geliyorlar ki duyduğumda sabırsızlandım. Açık hava ile ilgili harika planlar var, bizden söylemesi. Takipte kalınız efendim!

Hadi biraz da ne yedik, ne içtik onlardan konuşalım. Yukarıda bahsettiğimiz gibi kahve seçimlerimizde tabii ki Mustafa Güneş ne derse ona tamamdık. Malum kahve ondan sorulur. Başlangıcı flat white, zebra mocha ve latte ile yaptık. Genelde flat white dediğimizde bildiğiniz “latte” getiren mekanların aksine flat white’ın keyfini alarak içtim! Daha sonra Chemex yöntemi ile baristocrat çekirdeklerinden limoncillo adlı kahveyi seçip demledik.  Buzlu kahvelerimizi el yapımı limonlu ve portakallı keklerimiz eşliğinde yudumladık.

Çoğu 3. dalga kahve mekanlarının aksine oldukça geniş bir alana sahip olan, hem içi hem de bahçesiyle arkadaşlarınızla gelip uzunca sohbet edebileceğiniz bir yer. İster çalışmaya, toplantıya isterseniz de gıybetin dibine vurmaya oldukça müsait anlayacağınız! 🙂 Bizim şimdiden kalbimizi çaldı Coffee Craft Town. Üstelik Ümitköy – Çayyolu civarındakiler için buraya bir geldiniz mi müdavimi olacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Lafı daha fazla uzatmadan sizi mekana yönlendiriyoruz. Bizi böylesine mutlu eden bir mekana kavuşturdukları için de Coffee Craft Town ailesine teşekkür ederiz! Bol keşifli günler. 🙂

Nasıl Gidilir?

Coffee Craft Town, Mutlukent Mahallesi’nde Galleria Alışveriş Merkezi’nin arka sokağında bulunuyor. Sokakta ilerlediğinizde köşede pozitif enerji yayan sapsarı bir Coffee Craft Town dikkatinizi çekecektir 🙂 Metroyla gelmek isteyenler, Çayyolu-Kızılay Metrosuna binip “Ümitköy” durağında inip Ümitköy dolmuşlarına veya otobüslerine binerek gidebilir. Daha ayrıntılı adres için aşağıdaki haritayı inceleyebilirsiniz.

Adres: Mutlukent, 1946. Sk. No:1, 06800 Çankaya/Ankara

Telefon: 0 (312) 236 34 10

Arama kelimeleri: coffe craft, craft town, coffee craft kahveci, çayyolu kahveci, ümitköy kahve, ümitköy cafe, ümitköy mekan, çayyolu mekan, coffee craft town fiyatlar, coffee craft town menü, coffee craft town nasıl gidilir, coffee craft town nerede, coffee craft town telefon, coffee craft town adres, coffee craft town zomato, coffee craft town foursquare, çayyolunda gidilecek mekanlar, ümitköyde gidilecek mekanlar, ümitköy kafeler, çayyolu kafeler, ankarada gidilecek mekanlar, ankara 3. dalga kahve.

One thought on “Coffee Craft Town – Ümitköy

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir