True Specialty Coffee – Bahçelievler

Herkese merhaba! Ankara’da hızla yayılan 3. Dalga Kahvecilere bir yenisi daha eklendi, True Specialty Coffee.  Bahçeli 3. Cadde üzerinde bulunan True Specialty Coffee Ankara’nın yenisi olmasına rağmen farkını daha ilk zamanlardan belli etti ve güzel bir geri dönüş aldı. Bu kadar hızlı yayılmalarının arkasında sahipleri Ufuk Bey ve Yusuf Bey’in emekleri kuşkusuz. Az çok iyi kahve bulduğumuz mekan var fakat burayı bu kadar sevmemizin başında müşterilere karşı gösterdikleri ilgi, güler yüz ve samimiyet bizi çok mutlu etti. Eminim bizim gibi birçok kahvesever arkadaşlarımızı da memnun etmiştir bu sıcaklık.

Hadi biraz da kahve ve tatlılarından bahsedelim. Gerçekten “Nitelikli Kahve” bulabileceğiniz, birçok kahve çekirdeği bulunduran True Specialty Coffee bütün kahveseverleri memnun edecektir. 3. Dalga demiştik; V60, Chemex, Aeropress, Syphon, French Press gibi birçok demleme yöntemi ile demleyip içebilirsiniz kahvenizi. Yalnızca kahve ile sınırlı kaldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.  Birçok aromalı çayı da burada bulabilirsiniz. İksirleri de var ki, şifa niyetine için!

Alt fotoğrafta bulunan latte artlara hayran kaldınız değil mi? Eğer yolunuz True Specialty Coffee ‘ye düşerse barista Ufuk Çat bu ve bunun gibi güzel latte sanatı ile çıkabilir karşınıza! Kahve demişken, “tatlısız olur mu?” diyenleri duyar gibiyiz. Burada son derece lezzetli ve hafif tatlıları da bulabilirsiniz. Her gün yenilenen tatlılarının ortak özelliği her birinin lezzetli oluşu. 🙂

Gelelim dekorasyona. Günümüzde kaçınılmaz olan, görselliğin ciddi anlamda önem taşıdığı, renkleri enerjisine inanan bizler için de önemli. Mekana girdiğinizde size mutlulukla kucak açan sarının pozitif enerjisi ile gülümsememek imkansız! Biliyoruz ki aramızda birçok fotoğraf aşığı var, kahvelerini konsept oluşturarak çekim yapmayı biz de çok seviyoruz. Fotoğraflamanız için birçok obje var, ışık var, dekorasyon güzel. Daha n’olsun? Ahşap masa favorimiz oldu bu arada!

3-5 Kişilik gruplarla gelebileceğiniz, arkadaşlarınızla keyifle sohbet edebileceğiniz gibi sınav dönemlerinizde gelip sakince ders çalışmak için de güzel bir tercih. Yani kitabınızı, bilgisayarınızı alıp çalışmak için True Specialty Coffee’ye kaçabilirsiniz. Kitap demişken, burada oldukça büyük sayılabilecek bir de kitaplık var. Çeşit çeşit kitabı, dergiyi alıp kahvenizi yudumlarken göz gezdirebilirsiniz.

True Specialty Coffee’nin menü fiyatlarına gelecek olursak, biz içtiğimiz Chemex yöntemiyle demlenmiş baristocrat kahve çekirdeklerinden El Limoncillo çekirdeği hazırlanmış kahvelere toplamda 19 TL ödedik. Tatlı fiyatları da 10 TL civarındaydı. Bahçelievler konumuna göre fiyatları uygun diyebiliriz. İçtiğimiz kahveyi de size öneririz.

Sözün özü, True Specialty Coffee gittiğinize pişman olmayacağınız, iyi kahve ile keyifli vakit geçirebileceğiniz bir mekan. Bizim favori kahvecimiz oldu.  Bir kez daha buradan Ufuk Bey ve Yusuf Bey’e bu güzel mekan ile bizi tanıştırdıkları için, samimiyetleri için teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Okuyup giden arkadaşlarımıza da keyifli bir gün dileriz.

Nasıl Gidilir?

True Specialty Coffee, Ankara’da Bahçelievler Mahallesinde bulunuyor. Bahçelievler 3. Caddeye metroyla gidecek olanlar Ankaray’ın Beşevler durağında inerek daha kolay ulaşım sağlayabilir. Çayyolu Metrosu ile gitmek isteyenler de Milli Kütüphane durağında inip 7. Cadde üzerinden yürüyüp yolun sonundan sağ sol yaparak 3. Caddeye çıkabilir. Tam konumuna aşağıdaki haritadan ulaşabilirsiniz.

Adres: Bahçelievler Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, 49. sokak 3/D, 06420 Çankaya/Ankara

Telefon: 0506 888 88 25

Arama Kelimeleri: true specialty kafe, true special kafe, true speacial coffee, true specialty nerde, true specialty adres, true specialty coffee telefon, true specialty coffee menü, bahçelide nereye gidilir, bahçelideki mekanlar, bahçelide gidilecek yerler, ankara’da gidilecek yerler, ankara’da nereye gidilir, bahçeli fiyatlar, bahçelievler mekan önerisi, bahçelievlerde nereye gidilir, bahçelievler mekanlar, bahçeliye nasıl gidilir, bahçeli nerede, ankara’da 3. dalga kahve, 3. dalga kahve nerede, true specialty foursquare, true specialty zomato, true speacialty menü.

 

One thought on “True Specialty Coffee – Bahçelievler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir